Golf nie tylko dla seniorów: 10 Wskazówek dla wspaniałej gryGolf to gra dla ludzi w każdym wieku i o różnych umiejętnościach. Jest to również sport, w którym gracze mogą pozostać konkurencyjni przez wiele lat, pod warunkiem, że podejmą niezbędne środki ostrożności, aby chronić swoje ciała przed urazami. Utrzymanie ciała w zdrowiu jest tylko jedną częścią gry w golfa - upewnienie się, że masz właściwą technikę i zrozumienie pola są równie ważne. Zanim wyruszysz, ważne jest, abyś zrozumiał, jak grać w golfa bez narażania się na kontuzję. .

Właściwy sprzęt

Właściwy sprzęt jest niezbędny do wykonania dobrego swingu. Najważniejszym elementem wyposażenia jest piłka golfowa. Większość piłek golfowych jest wykonana z syntetycznego materiału, który łatwo jest oznaczyć i zetrzeć, dlatego golfiści zwykle noszą dwie piłki w kieszeni podczas gry. Następnym najistotniejszym elementem wyposażenia jest kij. Kluby są zazwyczaj o długości 36-42 cali i służą do uderzania piłki do dołka. W zależności od poziomu umiejętności, możesz rozważyć rodzaj klubu, który jest dla Ciebie najlepszy. Jedną z ważnych rzeczy do zapamiętania jest to, że chcesz zachować lekką torbę, aby nie zmęczyć się podczas gry. Im cięższa torba, tym bardziej prawdopodobne jest, że będziesz zmęczony przed końcem gry. Upewnij się, że używasz odpowiedniej siły podczas wymachu kijem. Jeśli używasz zbyt dużej siły, jesteś bardziej narażony na kontuzję i będziesz miał mniej dokładny strzał.

Grip i postawa

Chwyt i postawa to dwa najważniejsze aspekty gry. Sposób trzymania kija i pozycja, w jakiej ustawione są stopy podczas wymachu kijem, to pierwsze rzeczy, które dostrzeże oko. Dobry chwyt i postawa są niezbędne, aby upewnić się, że kij zachowuje płynny swing. Uchwyt to tak naprawdę sposób, w jaki kij jest trzymany w dłoni. Istnieje wiele różnych rodzajów uchwytów, ale ten, którego powinieneś używać, to ten, który jest dla Ciebie najwygodniejszy. Postawa to pozycja, w której stoisz, gdy masz zamiar uderzyć piłkę. Istnieje kilka różnych postaw używanych w golfie, każda z nich ma swoje zalety i wady. Powszechną postawą dla osób rozpoczynających grę jest pozycja "10-2". Jest to pozycja, w której stopy ustawione są w odległości około 10 cali od siebie, a lewa stopa ustawiona jest równolegle do linii piłki.

Praca stóp i technika

Praca stóp i technika niezbędna do rozegrania dobrej gry w golfa są często pomijane przez początkujących. Większość ludzi pomija te dwa aspekty gry, ponieważ nie są one tak zauważalne jak chwyt i postawa. Jednak mają one równe znaczenie. Praca stóp to sposób, w jaki poruszasz swoimi stopami podczas oddawania strzału. Istnieją trzy podstawowe rodzaje pracy stóp używane w golfie. Pierwszy z nich to "plant and pivot", gdzie stawiasz lewą stopę w miejscu, gdzie ląduje piłka, a następnie odchylasz prawą stopę w lewo. Kolejnym typem jest "roll and pivot" footwork, gdzie przetaczasz lewą stopę w kierunku piłki i obracasz prawą stopę w lewo. Ostatni typ jest "spacer i podejście" footwork, gdzie chodzić w kierunku piłki, a następnie podjąć strzał. Technika to sposób w jaki wymachujesz kijem. Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać jest to, aby nie przesadzić z wykonywaniem swingu.

Obserwuj swoją postawę

Postawa jest jedną z najważniejszych rzeczy, na które należy zwracać uwagę podczas gry. Zła postawa może skutkować urazami pleców, nóg i rąk. Zła postawa jest zazwyczaj spowodowana niewłaściwą pracą stóp i techniką. Aby uniknąć złej postawy, upewnij się, że stoisz prosto i masz równomiernie rozłożony ciężar ciała między stopami. Jedną z oznak złej postawy jest to, że podczas gry przechylasz się na jedną stronę. Inną oznaką jest to, że trzymając kij masz jedno ramię niżej niż drugie. Upewnij się, że jesteś świadomy swojej postawy podczas gry, aby uniknąć kontuzji.

Poznaj swoje ograniczenia

Przed rozpoczęciem gry ważne jest, aby znać swoje granice, jeśli chodzi o to, jak często powinieneś grać i w jakim wieku powinieneś przestać. Wraz z wiekiem ważne jest, aby chronić swoje ciało przed urazami, które są bardziej prawdopodobne. Zbyt częste granie może prowadzić do kontuzji, dlatego najlepiej jest grać raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie. Gdy zaczniesz się starzeć, prawdopodobnie powinieneś zrezygnować z gry. Jeśli masz jakiekolwiek problemy zdrowotne, takie jak wysokie ciśnienie krwi, cukrzyca lub choroby serca, najlepiej jest całkowicie zrezygnować z gry.

Golf to świetny trening dla ciała i dla umysłu!

Golf jest świetnym treningiem dla ciała i umysłu. Jest świetny dla twojego serca, płuc i mięśni. Jest to również świetny sposób, aby wyjść z domu i ćwiczyć w środowisku społecznym. Jeśli chcesz poprawić swoją ogólną sprawność fizyczną, golf jest świetnym sposobem, aby to zrobić. Oprócz tego, że jest to trening fizyczny, golf jest również stymulujący psychicznie. Wymaga koncentracji, planowania i strategii. Wszystkie te elementy współpracują ze sobą, aby utrzymać cię na palcach i napinać twoje umysłowe mięśnie. Golf może być również przyjemnym doświadczeniem. Możesz grać przeciwko innym ludziom lub konkurować z samym sobą, strzelając niskie wyniki na polu. Jest tak wiele sposobów, że golf może być zabawą!