Jak grać w golfa jak zawodowiec!Kiedy myślisz o grze w golfa, nie jest trudno sobie wyobrazić, dlaczego niektórzy mogą być zastraszeni, aby nawet spróbować grać w ten sport. Po tym wszystkim, z zestawem zasad, które mogą być dość trudne i nie mniej niż 20 różnych rodzajów klubów i piłek dedykowanych specjalnie do tego sportu, to zrozumiałe, dlaczego wielu nie wie, gdzie zacząć. Na szczęście, z odrobiną praktyki i poświęcenia, ty też możesz nauczyć się grać w golfa jak zawodowiec! W tym wpisie na blogu będziemy nurkować w 7 wskazówek, jak grać w golfa jak profesjonalista. Jeśli jesteś gotowy, aby wziąć swoje umiejętności z amatora do profesjonalnego golfisty, czytaj dalej, aby uzyskać pomocne porady!

Dowiedz się, jak trzymać kije

Jednym z najlepszych sposobów, aby nauczyć się grać w golfa jak profesjonalista jest skupienie się na podstawach. Zanim uderzysz w greeny, upewnij się, że ćwiczysz jak trzymać i wymachiwać swoimi kijami. Jeśli nigdy wcześniej nie zamachnąłeś się kijem, może to być dziwne na początku, ale szybko się poprawisz. Istnieje wiele sposobów na uchwycenie kija golfowego, i to generalnie zależy od ciebie, aby znaleźć odpowiedni, który działa najlepiej dla ciebie. Najczęstszym sposobem jest użycie standardowego chwytu, w którym dłonie są skierowane do siebie. Inną opcją jest użycie nakładanego chwytu, gdzie wewnętrzna strona jednej dłoni dotyka zewnętrznej strony drugiej dłoni. Kiedy już opanujesz chwyt, nadszedł czas na ćwiczenie wymachów. Pomocne może być ćwiczenie z przyjacielem, jeśli nie masz dostępu do pola golfowego, ale upewnij się, że znajdziesz miejsce, które nie jest zatłoczone. Najlepszym sposobem na rozpoczęcie ćwiczenia swingów jest wizualizacja uderzenia piłki w konkretne miejsce na polu.

Zaangażuj się w ustaloną postawę i chwyt

Kiedy uczysz się podstaw golfa, ważne jest, aby zobowiązać się do ustalonej postawy i chwytu. Chwyt to sposób, w jaki trzymasz kij, a postawa to sposób, w jaki stoisz, aby zapewnić, że twój swing jest poprawny, a twoje strzały są dokładne. Ważne jest, aby ćwiczyć te dwie części swingu golfowego, aby zapewnić sobie sukces w następnej grze. Aby udoskonalić swoją postawę, zacznij od stania z obiema stopami rozstawionymi na szerokość ramion. Jeśli Twoje nogi czują się zbyt spięte lub odczuwasz jakieś napięcie, prawdopodobnie stoisz zbyt blisko. Jeśli nie uginasz wystarczająco kolan, prawdopodobnie stoisz zbyt daleko. Kiedy stoisz prawidłowo, Twoje kolana będą lekko ugięte. Następnie upewnij się, że twoja waga jest rozłożona równomiernie pomiędzy obie stopy. Kiedy masz już opanowaną postawę, czas na doskonalenie chwytu. Istnieje kilka różnych chwytów, których możesz użyć, ale standardowe i zachodnie są najbardziej powszechne.

Znajdź trenera

Nauka gry w golfa jak zawodowiec polega na praktyce, ale ważne jest też, by uczyć się od innych. Znalezienie trenera golfa lub instruktora pomoże ci opanować twój swing i uzyskać jak najwięcej z twoich sesji treningowych. Pamiętaj, że najlepsi golfiści nie zawsze zaczynają w ten sposób. Zamiast tego, prawdopodobnie włożyli lata ciężkiej pracy i praktyki, a także prawdopodobnie wzięli lekcje od innych golfistów i instruktorów. Jeśli chcesz się nauczyć grać w golfa jak zawodowiec, nie bój się brać lekcji golfa. Ważne jest, aby znaleźć instruktora, który łączy się z i że czujesz się komfortowo ucząc się od. Kiedy już znajdziesz nauczyciela, upewnij się, że podążasz za jego radą i wkładasz dużo praktyki. To może wydawać się dużo pracy, ale jeśli chcesz nauczyć się grać w golfa jak profesjonalista, ważne jest, aby włożyć wysiłek!

Wybierz odpowiedni kij dla swojego uderzenia

Kiedy już opanowałeś podstawy i nauczyłeś się jak chwytać i wymachiwać, nadszedł czas, aby przejść do uderzania w greeny. Na polu golfowym może się zdarzyć, że nie będziesz pewien, którego kija użyć. Zwróć uwagę na odległość i tor lotu piłki podczas uderzenia i wybierz kij, który jest odpowiedni do danego uderzenia. Jeśli nie jesteś pewien, jaki kij wybrać, pomocne może być zastanowienie się nad ukształtowaniem terenu. Jeśli na drodze Twojego strzału znajduje się wzgórze, możesz chcieć użyć kija nieco dłuższego. Jeśli na drodze stoi drzewo, warto wybrać kij krótszy. Przed podjęciem decyzji warto również wziąć pod uwagę wiatr i nachylenie terenu. Po wybraniu odpowiedniego kija do strzału, upewnij się, że masz oko na piłkę i zamachnij się tak mocno, jak tylko możesz.

Trzymaj oko na piłce podczas całego swingu

Kiedy doskonalisz swój swing i wybierasz odpowiedni kij do każdego uderzenia, ważne jest, abyś utrzymywał oko na piłce podczas całego swingu. To może być łatwiejsze do powiedzenia niż zrobienia, zwłaszcza jeśli jest to twój pierwszy raz uderzenia piłki golfowej. Praktyka czyni mistrza, a im częściej to robisz, tym bardziej komfortowo będziesz się czuł. Jeśli masz problemy z utrzymaniem oka na piłce, pomocne może być zamknięcie oczu podczas swingu. Pozwalając sobie stać się bardziej komfortowo z chęcią mrugania podczas swingu może ułatwić utrzymanie oka na piłce. Inna wskazówka, która może pomóc jest spróbować użyć piłki golfowe z innym kolorem niż reszta piłek golfowych. Nazywają się one znacznikami piłki golfowej i pomagają utrzymać oko na piłce.