5 podstaw golfa, które każdy początkujący musi znaćKiedy po raz pierwszy bierzesz udział w grze w golfa, musisz się wiele nauczyć. Istnieją zasady i etykieta, a także techniki do opanowania. Jednak nawet doświadczeni golfiści mogą zmagać się z niektórymi aspektami gry. Na przykład, niektórzy gracze uważają, że śledzenie swoich strzałów jest trudne. To samo dotyczy postawy i postawy podczas trzymania kija. Aby pomóc Ci dobrze rozpocząć to nowe wyzwanie, zebraliśmy pięć podstawowych zasad gry w golfa, które mają na celu poprawę Twojej gry i uczynienie Cię bardziej wykwalifikowanym graczem. Kiedy te podstawy zostaną opanowane, możesz przejść do bardziej zaawansowanych technik z większą pewnością siebie i dokładnością. Więc czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć, aby stać się skutecznym golfistą od samego początku!

Chwyt

Chwyt jest pierwszym elementem swingu golfowego, który musisz opanować i jedną z podstaw golfa, którą powinni zrozumieć początkujący. Dla silnego i niezawodnego trzymania, chwyt powinien być mocny, ale nie nadmiernie napięty. Prawidłowy chwyt golfowy powinien znajdować się w odległości od 1 do 2 szerokości palców od końca kija. Lewa ręka powinna być umieszczona wokół kija z dłonią skierowaną do wewnątrz. Prawą rękę należy umieścić nad lewą, owijając ją wokół kija tak, aby zrobić znak "OK". Trzymając kij golfowy, należy czuć lekki ucisk wokół dłoni i palców. Zapewnia to pewny, ale wygodny chwyt, który nie będzie się ślizgał, nawet gdy ręce są lekko mokre i spocone. Z prawidłowym uchwytem, możesz kontrolować pozycję kija podczas całego swingu golfowego i produkować lepsze uderzenie piłki.

Postawa

Tak jak każdy inny sport, swing golfowy wymaga od ciebie atletycznej i zrównoważonej postawy. Postawa pomoże ci utrzymać dobrą postawę podczas całego swingu, jak również pozwoli ci wygenerować więcej mocy i kontroli dla lepszego uderzenia. Początkujący powinni rozpocząć swój swing ze stopami rozstawionymi nieco szerzej niż na szerokość bioder. Od tego momentu lewa stopa powinna być nieco przed prawą, z palcami i podeszwami skierowanymi bezpośrednio na cel. Teraz, gdy stopy są już ustawione, nadszedł czas, aby wprowadzić do gry kolana i biodra. Kolana powinny być lekko ugięte, natomiast biodra powinny być w neutralnej pozycji z prostym kręgosłupem. Pomoże Ci to zachować równowagę podczas całego swingu, zapobiegając zbytniemu wyprostowaniu lub pochyleniu. Wreszcie nadszedł czas na wprowadzenie do gry rąk. Początkujący powinni trzymać kij blisko ciała, trzonek równolegle do podłoża, a ręce na wysokości klatki piersiowej. Pozwala to na wygenerowanie większej mocy i stabilności na początku swingu golfowego, przy zachowaniu dobrej postawy przez cały czas.

Ruch

Jedną z najważniejszych podstaw golfa, które początkujący muszą znać, jest właściwy ruch swingu. Aby go wykonać, powinieneś upewnić się, że twoje prawe ramię jest powyżej lewego ramienia na szczycie backswingu. Do momentu osiągnięcia końca backswingu, prawe ramię powinno być nieco niżej niż lewe. Od startu do zakończenia swingu golfowego, twoje biodra powinny pozostać nieruchome. Oznacza to, że Twoje ciało powinno obracać się wokół bioder i utrzymywać je w tej samej pozycji przez cały czas trwania swingu. Twoje ramiona są jedyną częścią ciała, która powinna poruszać się podczas backswingu i forward swingu. Aby rozpocząć swing golfowy, powinieneś użyć lewego kolana i biodra, aby szybko obrócić swoje ciało do pełnego obrotu, podczas gdy prawe kolano i stopa pozostają nieruchome. Odbiór rozpoczyna się w momencie rozpoczęcia swingu do przodu. W tym momencie prawe kolano powinno pozostać nieruchome, natomiast lewe powinno obrócić się w kierunku celu. Od tego momentu biodra i ramiona powinny obrócić się w kierunku celu.

Podstawy Swingu Golfowego: Backswing i Forward swing

Teraz, gdy już opanowałeś prawidłowy ruch swingu, nadszedł czas, by poznać dwie najważniejsze części golfowego swingu: backswing i forward swing. Backswing jest ruchem kija kontrolowanym przez lewe ramię, podczas gdy forward swing jest ruchem całego swingu golfowego kontrolowanym przez prawe ramię. Te dwa ruchy tworzą jeden ciągły ruch z jednym stałym rytmem. W backswingu lewe ramię powinno być w pełni wyciągnięte, a kij powinien spoczywać na wewnętrznej stronie lewego nadgarstka. Lewy łokieć powinien być trzymany blisko tułowia, a lewy bark nisko. Pomoże to zapobiec rotacji lewego ramienia, utrzymując jednocześnie kij blisko ciała. Podczas swingu w przód, prawe ramię powinno być w pełni wyciągnięte, a kij powinien spoczywać na wewnętrznej stronie prawego nadgarstka. Prawy łokieć powinien być trzymany blisko tułowia, a prawy bark nisko. Pomoże to zapobiec rotacji prawego ramienia, utrzymując kij blisko ciała i zapewniając stały rytm.

Podstawy Swingu Golfowego: Follow-through

Follow-through jest ostatnią podstawą swingu golfowego, którą początkujący muszą poznać. Jest to część swingu golfowego, która dzieje się po uderzeniu piłki. Chociaż follow-through może wydawać się nieistotny, ma znaczący wpływ na dokładność i odległość twojego strzału. Aby uzyskać jak najwięcej z twojego swingu, powinieneś dążyć do zakończenia go z biodrami skierowanymi do celu. To gwarantuje, że wykonujesz ruch całym ciałem, a nie tylko ramieniem. Oprócz celowania w cel, powinieneś upewnić się, że twoje nadgarstki są nadal zgięte na końcu swingu. Pomoże to zachować kontrolę i zapobiegnie utracie mocy.