Prosty przewodnik po kręglach - Najlepsze sposoby, aby nauczyć się grać w kręgleBowling to ekscytująca gra, którą możesz cieszyć się z przyjaciółmi, rodziną lub kolegami. Jest to również świetny sposób na uzyskanie ćwiczeń i zabawy w tym samym czasie. Jeśli chcesz nauczyć się grać w kręgle, ten przewodnik wyjaśni wszystko, co musisz wiedzieć o tej klasycznej grze. Spójrzmy prawdzie w oczy - nie ma nic lepszego niż kręgle! Niezależnie od tego, czy szukasz czegoś innego na następny wieczór, czy po prostu chcesz mieć nowe hobby, aby utrzymać aktywność w miesiącach zimowych, kręgle są świetną opcją. Jest to również świetna zabawa i wyzwanie dla nowych graczy. Mając to na uwadze, czytaj dalej, aby uzyskać wszystkie szczegóły dotyczące nauki gry w kręgle, w tym kilka przydatnych wskazówek od profesjonalistów, którzy znają się na rzeczy!

Podstawy

Zanim zaczniesz ćwiczyć swoją technikę, musisz najpierw nauczyć się grać w kręgle. Najlepszym sposobem, aby to zrobić jest znalezienie kręgielni w swojej okolicy (lub przyjaciela z kręgielnią!). Możesz również czytać artykuły online i oglądać filmy, aby uzyskać ogólne pojęcie o tym, jak działa gra i co będziesz musiał zrobić, aby odnieść sukces. Jedną z pierwszych rzeczy, które trzeba będzie zrobić, to wybrać buty do gry w bowling. To może być ważna decyzja, ponieważ będzie miała wpływ na Twoją grę. Na początek upewnij się, że masz na sobie odpowiedni rozmiar. Przeciętny rozmiar buta dla dorosłych mężczyzn to około 10 lub 11. Kobiety, z drugiej strony, zwykle noszą między 8 a 10. Należy również upewnić się, że nosisz odpowiedni typ buta do gry, w której będziesz grał w kręgle. Jeśli dopiero zaczynasz, będziesz chciał nosić płaskie buty.

Sprzęt potrzebny do gry w kręgle

Oczywiście, trzeba będzie również odebrać piłkę i kulę do kręgli, gdy jesteś w alley. Jako że dowiadujesz się, jak grać w kręgle, będziesz chciał zacząć od lżejszej kuli. To sprawi, że łatwiejsze dla Ciebie, aby uzyskać technikę w dół i zacząć zdobywać niektóre strajki! Co do samej piłki, istnieje wiele różnych typów i stylów dostępnych. Na przykład, możesz wybrać piłkę, która jest zaprojektowana z myślą o dzieciach i początkujących, lub możesz zdecydować się na bardziej zaawansowany typ piłki ze specjalnymi cechami, takimi jak żywica reaktywna. Będziesz musiał również zdobyć parę butów do gry w kręgle, jeśli nie masz jeszcze pary. Upewnij się, że wybierasz odpowiedni rozmiar i typ, taki jak płaskie buty lub buty do skoków.

Podstawy gry w kręgle: Twój uchwyt, postawa i wypuszczenie

Zanim przejdziesz dalej, będziesz chciał wiedzieć, jak trzymać i rzucać kulą do kręgli. Chwytanie kuli polega na wywieraniu wystarczającego nacisku, aby upewnić się, że nie wyślizgnie się ona z palców. Jednak chcesz również upewnić się, że nie stosujesz zbyt dużej presji i wycisnąć życie z niego! Jeśli chodzi o postawę, ważne jest, abyś stał z lekko rozstawionymi nogami. Następnie możesz wejść do swojego rzutu z tylną nogą. Możesz również upewnić się, że Twoja stopa wspierająca jest tak płaska, jak to tylko możliwe, podczas gdy ciągniesz kulę do kręgli. Następnie należy upewnić się, że wypuszczasz kulę w odpowiednim momencie. Jest to zazwyczaj, gdy ramię jest proste, a dłoń jest skierowana w stronę nieba. Możesz również użyć techniki follow through, aby pomóc Ci lepiej to wyczuć.

Terminologia dla graczy

Teraz, gdy już wiesz jak grać w kręgle, spójrzmy na niektóre terminy, które możesz usłyszeć na torach. Na przykład, możesz usłyszeć ludzi mówiących o 10 pin. Jest to pin na końcu toru, który jest wart najmniej punktów. Następnie jest 7 pin, który jest pin w centrum pasa. Ten jest wart więcej, gdy zostanie strącony. 10 pin i 7 pin są również znane jako spares. Są one w zasadzie tym samym, co strikes. Istnieje również kilka różnych rodzajów kul do kręgli. Na przykład, możesz natknąć się na kulę z żywicy reaktywnej lub kulę uretanową. Można również wybrać pomiędzy kulą, która jest plastikowa, gumowa, lub kombinacja obu. To tylko kilka przykładów, jednak.

Punktacja

Punktacja w kręglach jest całkiem prosta. Zaczynasz z 10 kręgli, a twoim celem jest strącenie każdego z nich. Jeżeli strącisz wszystkie piny z pierwszej kuli, zarobisz sobie strike. Otrzymasz także 10 punktów za strącenie 10 pinów. Jeśli wybijesz wszystkie piny dwiema kulami, zarobisz na zapas. To również da Ci 10 punktów za strącenie 10 kręgli. Jeśli nie uda Ci się strącić wszystkich kręgli dwoma kulami, otrzymasz kulę rynnową, która da Ci wynik 0. Oznacza to, że będziesz musiał strącić kręgle, które ominąłeś swoją następną kulą. Jeśli jednak strącisz 10 kręgli, otrzymasz 10 punktów. Dzieje się tak dlatego, że po pierwszej kuli następuje spadek wartości kręgli. # # Strategie dla udanych graczy w kręgle Jeśli chcesz zostać odnoszącym sukcesy kręglarzem, jest kilka rzeczy, o których powinieneś pamiętać. Są to następujące elementy: Miej oko na nagrodę - Musisz pozostać skupiony i ciężko pracować, aby poprawić swoją grę. Przekonasz się, że im więcej grasz w kręgle, tym bardziej komfortowo będziesz się czuł z tym procesem. Nie zapominaj o ludziach, z którymi grasz w kręgle - Kręgle to gra towarzyska. Ważne jest, aby dobrze się bawić i być przyjaznym, kiedy grasz w kręgle. Bądź nawodniony - Łatwo zapomnieć, jak ważna jest woda podczas gry w kręgle. Musisz być nawodniony, aby nie być zbyt zmęczonym i nie mieć skurczów! Dbaj o zdrowie - pamiętaj o odpoczynku i prawidłowym odżywianiu. To pomoże Ci zachować siłę i zdrowie podczas gry w kręgle.