Zasady etykiety golfowej, które powinien znać każdy golfistaKiedy grasz w golfa, istnieją określone zasady i etykieta, która przychodzi z nim. Zasady te zapewnią, że Twoja gra jest uczciwa i przyjemna dla każdego, kto w niej uczestniczy. Gra w golfa może być trudne i frustrujące w czasach, zwłaszcza dla początkujących. Jednak gra jest o wiele bardziej zabawna, gdy masz odpowiednią grupę ludzi do gry i przestrzegać właściwego zestawu zasad. Jeśli jesteś nowy w świecie golfa lub chcesz podszlifować trochę wiedzy ogólnej, czytaj dalej, aby odkryć kilka przydatnych wskazówek, jak zachowywać się na polu. Te zasady etykiety sprawią, że Twoja następna runda będzie zarówno przyjemna jak i pełna wyzwań - nie tylko dlatego, że nie trafisz na każdy green jednym strzałem! Te wskazówki nie tylko pomogą Ci uczynić Twoje doświadczenie jako golfisty bardziej przyjemnym, ale również pomogą Ci rozwinąć przyjaźnie, które będą trwały długo po ostatnim putcie.

Rozpocznij grę tylko na dołku, do którego jesteś przypisany

Grając w rundę golfa z grupą osób, musisz zawsze zaczynać od dołka właściwego dla twojej pary. Oznacza to, że jeżeli jesteś sparowany z początkującym i średnio zaawansowanym graczem, powinieneś zacząć od dołka dla początkujących. Ta korzyść pozwala początkującym graczom wyczuć swój poziom umiejętności i poczuć się pewniej podczas gry. Zapewnia to również cel, kiedy przechodzą do następnego dołka. Jeśli zaczniesz od złego dołka, będziesz bardzo zdenerwowany z siebie, gdy dotrzesz do tego dołka z prawidłowym parowaniem. Tego błędu można łatwo uniknąć, ale jeśli zaczniesz od złego dołka, powinieneś zawsze grać tak, jakbyś zaczął tam poprawnie. Pozwoli to uniknąć niepożądanych konfrontacji z grupą.

Zawsze rozpoczynaj grę w kolejności odpowiadającej twojemu poziomowi umiejętności.

Kiedy tee off w grupie, zawsze tee off w kolejności swojego poziomu umiejętności. To nie tylko pomoże każdemu graczowi śledzić swoje postępy na polu, ale sprawi, że gra będzie bardziej zabawna i sprawiedliwa dla wszystkich. Jeśli jesteś w parze z innymi graczami, którzy mają znacznie lepszy lub gorszy poziom umiejętności niż ty, pomoże ci to uniknąć kłótni i frustracji, które mogą pojawić się podczas gry z graczami o różnych poziomach umiejętności. Jeśli jesteś w grupie, w której poziom umiejętności nie jest czynnikiem decydującym, postaraj się zejść z boiska, aby ułatwić grupie poruszanie się. Jest to szczególnie pomocne, jeśli grasz z dużą grupą.

Zawsze pozwalaj innym grać przez

Zawsze pozwalaj innym graczom grać przez siebie. Jest to zasada, która powinna być przestrzegana przez każdego golfistę na każdym poziomie umiejętności. Niezależnie od tego, czy grupa przed Tobą gra zbyt wolno, czy jesteś za grupą, która gra o wiele za szybko, zawsze powinieneś czekać na przejście. Jeśli masz green dla siebie i grasz zbyt szybko, spróbuj zwolnić i pozwolić innym na przejście. Ta zasada jest nie tylko pomocna dla grupy za Tobą, ale także pozwala Ci na dokładniejsze przemyślenie swojego yardage i podejścia do dołka.

Zawsze naprawiaj wszelkie szkody, które mogłeś spowodować

Ta zasada może wydawać się oczywista dla niektórych, ale często jest zapominana przez wielu ludzi. Naprawianie wszelkich szkód, które spowodowałeś jest jedną z najważniejszych zasad dla golfistów do naśladowania. Jeśli przypadkowo trafisz w ślad piłki pozostawiony przez innego golfistę, powinieneś go naprawić umieszczając swoją piłkę jak najbliżej tego śladu w ziemi. Zawsze lepiej jest być za blisko niż za daleko. Gdy grasz w pobliżu głowicy zraszacza, drzewa lub jakiegokolwiek innego sprzętu lub przedmiotu, staraj się unikać uderzania lub przebywania zbyt blisko nich. Ta zasada obowiązuje nie tylko podczas gry w golfa, ale także podczas spaceru po polu.

Nie używaj urządzeń elektronicznych podczas gry w golfa

Nigdy nie używaj urządzenia elektronicznego podczas gry w golfa. Obejmuje to smartfony i tablety. Choć może to brzmieć głupio, wiele osób używa aplikacji lub gier na swoich telefonach podczas gry. To nigdy nie jest dobry pomysł

Nie używaj języka, który może być uznany za niewłaściwy**.

  • Podczas gdy golf jest grą opartą na rywalizacji, ważne jest, by szanować innych graczy. Uważaj na język, którego używasz grając z innymi. Jeśli jesteś z grupą, której nie znasz dobrze, unikaj używania języka, który mógłby urazić innych.

  • Zawsze szanuj innych golfistów na polu. Pamiętaj, że ludzie grają w golfa z wielu różnych powodów i że każdy gracz chce mieć dobre doświadczenie. Kiedy przestrzegasz tych zasad etykiety golfowej, zapewniasz, że inni mają dobre doświadczenia. Tworzysz również przyjemną grę dla siebie i czynisz ją bardziej wymagającą.

  • Z tymi zasadami, będziesz ustawiony na wspaniałą grę z przyjaciółmi i członkami rodziny tak samo. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym czy doświadczonym graczem, te wskazówki pomogą Ci poprawić swoją grę i sprawią, że gra będzie przyjemniejsza dla wszystkich.kupić się tylko na swojej grze i nie powinieneś patrzeć ani grać na swoim urządzeniu. Trzymaj telefon poza zasięgiem wzroku, dopóki nie zejdziesz z pola golfowego.

  • Niektórzy ludzie używają aplikacji do zapisywania wyników. To jest w porządku, ale ważne jest, aby zachować wynik poprawnie i w odpowiednim czasie. Zapisywanie wyników jest ważne z wielu powodów, w tym śledzenie, jak daleko uderzyłeś każdą piłkę i utrzymywanie rzeczy sprawiedliwych między graczami. Trzymaj swoje urządzenie w kieszeni, dopóki nie zejdziesz z kursu.