Najważniejsze zasady do zapamiętania podczas gry w bilardPowiedzmy sobie szczerze, bilard nie jest grą dla każdego. Wymaga cierpliwości, precyzji, a przede wszystkim - strategii. Jest to jedna z najtrudniejszych i najbardziej wymagających gier, dlatego wiele osób od niej stroni. Jednak jeśli kochasz wyzwanie i chcesz, aby twój mózg pracował ponownie bez rehashing Sudoku lub krzyżówki ponownie i ponownie z tych samych rozwiązań (bez obrazy), to gra w bilard może być właśnie coś dla Ciebie. Jeśli jesteś zastraszony przez jego reputacji jako gry dla starych mężczyzn z cygar w ustach i szklanki brandy w ręku, nie martw się! Możesz opanować tę grę dzięki kilku prostym zasadom. A kiedy już to zrobisz, zobaczysz, jak ekscytująca jest gra przeciwko przyjaciołom lub członkom rodziny w twoim domu. Oto kilka pomocnych wskazówek, o czym należy pamiętać podczas gry w bilard.

Zwróć uwagę na kąty i na ich podstawie wykonuj swoje strzały.

Bilard to gra kątów, więc musisz zrozumieć wpływ każdego z nich na ruch bil na stole. Musisz być w stanie obliczyć ruch każdej bili, kiedy jest ona uderzana przez kij, tak abyś mógł je ustawić do następnego strzału. Na przykład, bila uderzona w twoim kierunku będzie się od ciebie oddalać. Bila uderzona pod prostopadłym kątem będzie kontynuowała ruch w tym samym kierunku. Bila uderzona pod kątem, który jest pomiędzy prostopadłym a w twoim kierunku, zwolni i przesunie się w twoim kierunku.

Nie oddawaj strzałów losowo - zawsze rozważaj swój następny ruch.

W przeciwieństwie do innych gier, w bilardzie, strzały nie muszą być wykonywane od razu. Masz czas na strategię i zaplanowanie następnego ruchu. Jednak to nie znaczy, że można po prostu "strzelać w ciemno" i oczekiwać, aby trafić piłkę. Upewnij się, że wiesz, jak każdy strzał będzie poruszać inne kulki na stole, więc następny strzał jest dobry. Bilard to gra strategiczna, w której liczy się każdy ruch. Zawsze myśl do przodu i rozważ swój następny ruch przed oddaniem strzału.

Nie używaj więcej uderzeń niż to konieczne podczas strzelania.

Zawsze kontroluj liczbę użytych uderzeń. Pierwszy gracz, który zużyje do piętnastu uderzeń, przegrywa grę. Zasadą jest, że powinieneś użyć tylko jedno lub dwa uderzenia mniej niż liczba kul, które ci pozostały. Jeśli wykonujesz trudny strzał i masz wiele możliwości, nie strzelaj losowo, nie zastanawiając się nad wynikiem. Zamiast tego użyj licznika uderzeń, który będzie śledził liczbę uderzeń, które do tej pory wykorzystałeś.

Bądź świadomy, po której stronie stołu chcesz się wybić i dlaczego.

Osoba, która wybija piłki, decyduje, z której strony stołu chce wybijać. Jest ku temu kilka powodów, ale głównym jest uzyskanie przewagi nad drugim graczem. Na przykład, jeśli grasz przeciwko leworęcznemu graczowi, możesz chcieć wybić się z prawej strony stołu, ponieważ bile będą poruszać się w przeciwnym kierunku. W ten sposób drugi gracz będzie musiał użyć więcej uderzeń, aby doprowadzić piłki z powrotem tam, gdzie chce. Jeśli grasz przeciwko graczowi praworęcznemu, możesz wybić się z lewej strony, aby dać sobie przewagę, ponieważ bile będą poruszać się w Twoim kierunku.

To, że piłka jest blisko szyny nie oznacza, że jest bezpieczna.

Wielu graczy myśli, że tylko dlatego, że piłka jest blisko szyny, jest bezpieczna. Jednak nie zawsze tak jest, ponieważ spin i prędkość bili może spowodować, że odbije się ona w Twoją stronę i wbije inne bile do innej kieszeni. Najlepiej nie polegać na byciu bezpiecznym, ponieważ faktem jest, że nigdy nie wiadomo, kiedy bila odbije się i wybije nas z gry.

Zagięcie jest kluczem do dobrego snookera i dokładności przy tip-offach.

Zaginanie lub podkręcanie białej bili to umiejętność, którą najlepiej wykorzystać w snookerze. Jednak jest ona również przydatna w grze w 8-bil, zwłaszcza gdy chcesz uderzyć bilę i ją obrócić. Aby zagiąć białą bilę, musisz użyć trochę angielskiego, co oznacza, że będziesz musiał zastosować trochę bocznego spinu do białej bili. Możesz to zrobić poprzez zwijanie bili w dłoni, lub nałożenie odrobiny angielszczyzny na kij bilardowy. Bending jest najlepiej używany do kontroli i dokładności. Nie nadużywaj jednak tej techniki, bo będziesz tracił cenne uderzenia.

Nie bój się eksperymentować z różnymi rodzajami strzałów.

Istnieje wiele różnych typów strzałów, z którymi możesz eksperymentować. Pamiętaj, że nie ma "dobrego" lub "złego" sposobu na grę. Jeśli spróbujesz czegoś innego i to działa, to rób to dalej! Jeśli nie działa, to wyrzuć to i spróbuj czegoś innego. Na przykład, można spróbować zrobić bank shot, który jest, gdy uderzyć piłkę z szyny i mieć go odbić z powrotem do pożądanej kieszeni. Innym rodzajem strzału jest strzał kombinacyjny, w którym biała bila uderza w dwie lub trzy inne bile, zanim zamierzona bila trafi na stół.

Pamiętaj, praktyka czyni mistrza!

Najlepszym sposobem, aby stać się lepszym graczem w bilard jest praktyka. Możesz grać przeciwko sobie lub znajomym, ale musisz grać często, aby poprawić swoje umiejętności i stać się lepszym graczem. Możesz też spróbować przeczytać książki lub obejrzeć filmy o tym, jak grać lepiej. To są najważniejsze zasady, które należy zapamiętać podczas gry w bilard. Czy nauczyłeś się czegoś nowego? Czy teraz jesteś bardziej pewny swoich umiejętności? Jeśli tak, to jesteś o krok bliżej do zostania lepszym graczem bilardowym.