Jak opanować zaawansowane techniki bilardoweBilard to jedna z najbardziej wymagających i ekscytujących gier, w jakie można grać. I opanowanie go wymaga więcej niż tylko zatopienie kilku kul. Jeśli jesteś gotowy, aby wziąć swoją grę na następny poziom, czytaj dalej, aby uzyskać kilka wskazówek pro, jak opanować zaawansowane techniki bilardowe. Czy grasz w lidze lub po prostu dla zabawy, istnieje wiele sposobów, aby dodać dodatkowe wyzwanie do standardowej gry w bilard. Praca nad tymi zaawansowanymi technikami pomoże Ci poprawić jako gracz, a także sprawiają, że każdy strzał, że dużo bardziej interesujące - nie wspominając o zaimponować wszystkim znajomym z nowych umiejętności! Od bankowych strzałów do uderzenia kątów i wszystko pomiędzy, jeśli chcesz stać się profesjonalistą w bilardzie, czytaj dalej, aby uzyskać kilka wspaniałych technik.

Zaawansowane techniki

Bilard ma bogatą historię, a zasady gry ewoluowały z czasem. Jednym z największych postępów w zasadach jest to, że możesz teraz używać szyn stołu jako części swojego strzału, stąd pochodzi termin banking. Kiedy bankujesz, używasz szyn stołu, aby dodać spin do piłki lub zmienić jej ścieżkę tak, że będzie podróżować wokół przeszkód, których zwykle nie ma. Ta technika jest często używana do nawigacji wokół gracza blokującego twój strzał, lub do osiągnięcia trudnej kieszeni bez konieczności wykonywania bardzo długiego uderzenia. Zazwyczaj wykonuje się to z kijem ustawionym pod kątem 45 stopni do szyny. Lekko przyciśnij kij do szyny, a następnie przesuń go do przodu, podążając za konturem szyny. Zwolnij uderzenie, gdy zbliżasz się do końca szyny, aby piłka pozostała na niej i nie odskoczyła. Dla praworęcznych graczy, prawa strona stołu jest idealnym miejscem do ćwiczenia bankowości, ponieważ daje więcej miejsca do poruszania się. Banking po lewej stronie stołu jest znacznie trudniejszy, ponieważ musisz dostosować się do rotacji stołu.

Krótkie uderzenia

Krótkie uderzenia są jednym z najtrudniejszych strzałów w bilardzie. Jedynym sposobem na wykonanie tego strzału jest uderzenie białej bili z bardzo daleka. Istnieją dwa główne sposoby wykonania tego typu strzałów: jump-break i draw. Jump-break: Jeśli chcesz wykonać jump-break, będziesz musiał umieścić swoją bilę białą kilka stóp od bili obiektowej. Możesz użyć techniki bridge, aby wykonać strzał, lub oprzeć łokieć na stole, aby zbliżyć się do bili. Remis: Przy remisie, będziesz musiał również ustawić swoją białą bilę w odległości kilku stóp od bili obiektowej. Następnie, musisz zgiąć nadgarstek i zastosować dużą siłę naciągu, aby uderzyć w bilę obiektową. Musisz również upewnić się, że twoja biała bila nie uderzyła w bilę obiektową, co może spowodować jej ruch. Zanim spróbujesz krótkich strzałów z szyny, upewnij się, że masz dużo miejsca za sobą, tak abyś przypadkowo nie rozbił kija o kogoś stojącego za tobą. Krótkie uderzenia po szynach są świetną zabawą do ćwiczenia i stanowią doskonały pokaz podczas gry z przyjacielem.

Pełne uderzenia

Jedynym sposobem na wykonanie tego strzału jest umieszczenie białej bili bezpośrednio za bilą obiektową. Ponieważ nie możesz uderzyć bezpośrednio w bilę obiektową, jedynym sposobem na wykonanie tego strzału jest uderzenie białej bili poniżej środka, tak aby uderzyła w bilę obiektową w drodze powrotnej. Kluczem do opanowania pełnego uderzenia szyny jest zbliżenie się jak najbardziej do bili obiektowej bez uderzania jej bezpośrednio. Jest to bardzo skuteczny sposób na obejście przeszkód lub grę w zatłoczonej przestrzeni. Jeśli będziesz często ćwiczył ten strzał, opanujesz go w mgnieniu oka!

Uderzenia półpiłką

Half-ball uderzeń są bardzo powszechne w początkujących gier bilardowych, ale są one również wykorzystywane w zaawansowanych gier. Ten strzał jest prosty do wykonania, ale wymaga dużo finezji, aby nie pomylić się. Aby zrobić pół uderzenia piłki, musisz uderzyć białą bilę tuż nad centrum, tak aby uderzyła w piłkę obiektu bez uderzania go zbyt mocno. Jest to świetny strzał, który będziesz często używać, zwłaszcza podczas gry przeciwko przyjacielowi, ponieważ trudno jest przewidzieć, gdzie dokładnie pójdzie bila. Wiele osób ma trudny czas podejmowania pół-piłki uderzeń, dlatego są one jednym z najlepszych strzałów do praktyki. Upewnij się, że twoje uderzenie jest spójne, aby nie pomylić się, lub skończysz z bardzo niefortunnym wynikiem.

Strzały z wyskoku

Jump Shoty są bardzo podobne do bank shotów, ale są trochę bardziej wymagające, ponieważ nie masz szyn, które mogą ci pomóc. Wszystko czego potrzebujesz do wykonania tego strzału to stół z lekkim skosem i odrobina finezji. Aby wykonać strzał z wyskoku, umieścisz swoją bilę białą nieco poniżej środka bili obiektowej. Następnie odciągasz kij do tyłu, aby wygenerować jak najwięcej mocy, nie czyniąc strzału zbyt twardym, tak aby biała bila uderzyła w bilę obiektową, odbiła się w górę i ponownie uderzyła w nią w drodze powrotnej. Dokonywanie strzałów skokowych wymaga trochę praktyki, ale jest to bardzo przydatna technika bilardowa, która przyda się, gdy grasz z przyjaciółmi. Jeśli masz skośny stół w domu, jest to świetny sposób, aby zrobić fantazyjne strzały.

Techniki warstwowe i łańcuchowe

Jeśli szukasz dodatkowego wyzwania, które zabierze twoją standardową grę w bilard na wyższy poziom, layering i chaining są świetnymi technikami do wypróbowania. Zasada kciuka, jeśli chodzi o te techniki jest to, że pierwszy strzał musi być wykonany w ciągu 3 sekund od przerwy, a drugi strzał musi być wykonany w ciągu 3 sekund od pierwszego strzału. Layering to oddanie dwóch strzałów jednym uderzeniem. Pierwszy strzał powinien być łatwy i sprawić, że biała bila znajdzie się w dobrym miejscu dla drugiego strzału. Łańcuchowanie to oddanie dwóch strzałów za pomocą wielu uderzeń. Podczas łączenia, pierwszy strzał powinien być wykonany z przerwą, a drugi bez przerwy. Te techniki mogą być trudne, ale ich ćwiczenie daje wiele radości. Jeśli grasz z przyjaciółmi, rzuć im wyzwanie, aby zobaczyć, kto potrafi wykonać najlepszy strzał warstwowy lub łańcuchowy.