Bowling: Poradnik jak zostać profesjonalistą w kręglachBowling to gra zręcznościowa, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Od zwykłego gracza towarzyskiego do poważnego zawodnika, kręgle są miejscem dla ludzi w każdym wieku i o różnych zainteresowaniach. Niezależnie od tego, czy chodzi o odreagowanie po pracy, czy o sfinalizowanie planów na następny wypad firmowy, kręgle mogą być świetnym sposobem na wyrzucenie z siebie pary i zabawę z przyjaciółmi. W tym artykule omówimy podstawy zostania profesjonalistą w kręglach. Obejmuje wszystko od tego, jak wybrać swój sprzęt, jak poprawić swoją grę, a nawet jak poznać nowych przyjaciół w kręgielni. Nawet jeśli nie jesteś gotowy, aby stać się bowler ligi jeszcze, te wskazówki pomogą Ci mieć wielki czas podczas poprawy umiejętności w procesie.

Znajomość sprzętu

Poznaj swój sprzęt Kule do kręgli występują w różnych wagach i rodzajach. Cięższe kule są najlepsze dla początkujących, ponieważ łatwiej je kontrolować. Najlżejsze kule są najlepsze dla doświadczonych graczy, którzy chcą rzucać dużo spare i strikes. Kolejną decyzją jest Twój uchwyt. Trzy najczęściej spotykane chwyty to chwyt na palce, chwyt na trzy palce lub chwyt na kciuk. Jeśli chodzi o buty do kręgli, masz kilka opcji. Najlepszym wyborem dla początkujących jest para `slip-on' bowling shoes. Ten typ butów ma gumową podeszwę, którą można łatwo wsunąć i zdjąć. Inną opcją są buty do kręgli ze sznurówkami, które łatwiej dopasować w miarę doskonalenia się.

Zbadaj tory

Tory są kolejnym czynnikiem w twojej grze. Standardowa długość toru to koło 12 metrów, ale tory mogą się różnić w zależności od rodzaju kręgli, w które grasz. Ogólnie rzecz biorąc, im większa kręgielnia, tym dłuższe będą tory. Większość kręgielni posiada co najmniej dwa zestawy torów, każdy o innej powierzchni. Powierzchnia toru bowlingowego jest bardzo ważna. Nie wszystkie tory są takie same i nie można po prostu podejść i zacząć grać w kręgle kiedy tylko się chce. Główna różnica między torami polega na sposobie ich utrzymania. Niektóre są bardzo gładkie, podczas gdy inne mają trochę tekstury. Tekstura pomaga kuli trzymać się toru i pozostać w linii prostej, ale również tworzy większe tarcie, co zwiększa ilość energii potrzebnej do poruszania się kuli w dół toru.

Bądź dobrym sportowcem (i zawsze podawaj rękę)

Jeśli znajdziesz się przegrywając każdy mecz, pamiętaj, aby być dobrym wsparciem. Starasz się również uścisnąć dłoń przeciwnej drużyny po każdym meczu. Jeśli masz trochę wolnego czasu, możesz również zaoferować pomoc swoim przeciwnikom w ich technice. To nie tylko sprawi, że będą cię bardziej lubić, ale także pomoże ci uczyć się z innej perspektywy. Możesz również zebrać swoją drużynę na kilka przyjacielskich zawodów w domu. Możesz również spróbować kilku mini gier w kręgle dla dzieci. Te małe gry są świetnym sposobem na ćwiczenie techniki, jak również na zabawę z najmłodszymi.

Wypróbuj różne uchwyty

Jak wspomnieliśmy powyżej, uchwyt to w zasadzie sposób, w jaki trzymasz kulę do kręgli. Dwa najbardziej powszechne chwyty to chwyt na palce i chwyt na trzy palce. Uchwyt na palcach jest połączony z tych dwóch. Wymaga on bardzo niewielkiego nacisku, aby utrzymać kulę. Uchwyt z trzema palcami, z drugiej strony, wykorzystuje ciśnienie, aby utrzymać piłkę w miejscu. Kciuk używa ciśnienia, aby utrzymać piłkę w miejscu, a jednocześnie używa opuszków palców, aby pomóc kontrolować piłkę.

Potraktuj poważnie swoje początkowe swingi grając w kręgle

Kręgle to gra, która wymaga od graczy powalenia jak największej liczby kręgli w dwóch rundach. Jest to gra, w którą mogą grać osoby w każdym wieku i zazwyczaj składa się z czterech graczy.

Najlepszym sposobem na poważne potraktowanie swingu otwierającego podczas gry w kręgle jest wykonanie następujących kroków:

1) Dowiedz się, jak ustawić się na linii

2) Połóż piłkę przed sobą i upewnij się, że jest na środku toru

3) Weź głęboki oddech przed wypuszczeniem piłki

W grze nie chodzi o wygrywanie lub przegrywanie, ale o dobrą zabawę z przyjaciółmi. To świetny sposób na wspólne spędzenie czasu i trochę rywalizacji.

Gra w kręgle online dla leniwców

Kto nie kocha leniwców? Są takie urocze i poruszają się tak wolno. Nie wspominając, że mają najlepsze jedzenie. Cóż, według niedawnej ankiety, 91% leniwców pokochałoby grę w kręgle online, która porusza się w ich tempie. Gra trwa trzy minuty na każdą klatkę i jest dostępna w dwóch różnych formatach: trybie dla jednego gracza lub trybie dla wielu graczy. Gra może być relaksująca i przyjemna, ale uzyskanie dobrego wyniku wymaga pewnych umiejętności. Gra w kręgle to jedna z najpopularniejszych aktywności w Ameryce. Gra istnieje od XIX wieku i od tego czasu jest w dużej mierze niezmieniona, ale istnieje aplikacja na iPhone'a, która umożliwia granie w tę grę w dowolnym miejscu i czasie. W grę można grać na komputerze lub urządzeniu mobilnym, wykonując kilka prostych kroków i postępując zgodnie z indywidualnymi zasadami, które wdraża każda wersja gry.