Podstawy golfa: Jak przygotować się do turnieju golfowegoTurnieje golfowe mogą być onieśmielające dla pierwszego golfisty, zwłaszcza jeśli jest to typ wydarzenia typu "one-and-done". W końcu nie dostajesz drugiej szansy, aby zrobić pierwsze wrażenie. To powiedziawszy, istnieją pewne wskazówki i sztuczki, które złagodzą Twoje nerwy i sprawią, że będziesz bardziej pewnym siebie golfistą na pierwszym tee. Jeśli nigdy wcześniej nie grałeś w turnieju golfowym lub nawet jeśli minęło trochę czasu od ostatniego udziału w turnieju, oto kilka pomocnych wskazówek, które przygotują Cię do Twojego wielkiego dnia. Bez względu na to, czy jesteś przypadkowym graczem, czy kimś, kto gra stale, są rzeczy, które każdy golfista powinien wiedzieć, zanim weźmie zielone.

Badanie kursu

Pole, które dobrze znasz, to pole, które możesz podbić. Będziesz miał pomysł, który tee box rozpocząć na, gdzie fairways i rough obszary są, jakie drzewa i zagrożenia, aby być świadomi, i idealne obszary docelowe na każdym otworze. Będziesz mniej prawdopodobne, aby być wyrzucony z gry, jeśli grasz na kursie, który znasz, więc daj szansę badaniom, aby pomóc złagodzić swoje nerwy. Jeśli to możliwe, odwiedź pole kilka razy (lub przynajmniej obejrzyj je online) przed turniejem, abyś mógł poczuć układ pola i zwizualizować swoją grę. Jeśli masz szansę zagrać na polu kilka razy, to nawet lepiej!Zapoznaj się z metrażem każdego dołka i zanotuj wszelkie zagrożenia, które mogą przeszkadzać w oddaniu strzału. Może się zdarzyć, że zauważysz pewne umiejscowienie pinów, które może wydawać się zastraszające; jeśli zbadałeś kurs, powinieneś wiedzieć, czego się spodziewać i mieć plan gry, aby pomóc dostać piłkę do pinów.

Ćwicz swoją grę

Jeśli turniej, na który się zapisałeś, ma zaplanowaną rundę treningową, skorzystaj z niej. Będziesz miał szansę zagrać na tym samym polu, na którym będziesz musiał zagrać w turnieju i zobaczyć, na jakim poziomie gry jesteś. Możesz również skorzystać z tej okazji, aby poćwiczyć swoją grę i wypróbować kilka nowych technik, a nawet poeksperymentować z nowym kijem golfowym lub dwoma. Jeśli turniej nie ma rundy treningowej, zawsze możesz umówić się na rozegranie rundy treningowej z przyjaciółmi lub rodziną. Jeśli jesteś bardziej samotnym golfistą i nie masz nikogo do gry, istnieje wiele sposobów, aby ćwiczyć swoją grę w domu, takie jak putting, chipping, lub nawet po prostu uderzając strzały na swoim zasięgu.Runda treningowa może pomóc zapoznać się z kursem i zobaczyć, jaki jest poziom gry, co może sprawić, że poczujesz się bardziej pewny siebie, gdy nadejdzie czas na prawdziwą grę. Ponadto, nie ma nic lepszego niż uczucie, gdy udaje się trafić strzał, nad którym tak się stresowałeś.

Obserwuj swoje odżywianie i kondycję

Chcesz mieć pewność, że jesteś w szczytowej formie fizycznej i psychicznej przed wielkim dniem. Jedzenie i nawodnienie są kluczowe, aby zapobiec skurczom i mieć wystarczająco dużo energii, aby przetrwać całą rundę. Będziesz dużo chodzić, więc ważne jest, aby upewnić się, że przyjmujesz wystarczająco dużo kalorii, aby dać ci energię do zrobienia tego wokół kursu. Staraj się jeść zrównoważoną dietę i zawierać trochę węglowodanów, białka i zdrowych tłuszczów, aby uzyskać jak najwięcej z dnia na polu golfowym. Podążaj za rutyną fitness, która działa dla twojego harmonogramu i poziomu umiejętności. Istnieje wiele ćwiczeń zaprojektowanych specjalnie dla golfa, które mogą pomóc Ci poprawić Twój swing i zapobiec kontuzji, takich jak ćwiczenia mankietów rotatorów, ćwiczenia wzmacniające rdzeń i ćwiczenia pleców. Upewnij się też, że dostajesz wystarczająco dużo snu, ponieważ brak snu może negatywnie wpłynąć na Twoją grę w golfa. Wygrana to nie wszystko, ale na pewno jest miła. To, co naprawdę ma znaczenie, to jak się tam dostałeś. Będą chwile, kiedy grając w turnieju nie będziesz grał swojego najlepszego golfa, i to jest OK. Ważne jest to, jak reagujesz, gdy nie grasz dobrze. Czy będziesz sfrustrowany i pozwolisz, aby to było najlepsze, czy weźmiesz głęboki oddech i przejdziesz do następnego uderzenia? Jednym ze sposobów na przygotowanie się do gry turniejowej jest zastosowanie rytuału przed rundą. Rytuały pomagają uspokoić nerwy i skupić uwagę i energię. Rytuały przed rundą najlepiej wykonywać w domu, aby nie zapomnieć o nich w dniu turnieju. Przykłady rytuałów po rundzie obejmują słuchanie muzyki, wizualizację swojego idealnego strzału, medytację lub nawet coś tak prostego jak rozciąganie.

Gra w turnieju golfowym może być zarówno ekscytującym doświadczeniem

Gra w turnieju golfowym może być zarówno ekscytującym, jak i nowym doświadczeniem. Osobom, które nie są zawodowymi golfistami lub nigdy nie grały w turnieju, nie zawsze łatwo jest zrozumieć, jakie to uczucie. Ale mogą sobie wyobrazić, jak by to było, czytając o doświadczeniach innych osób z turniejami. Niezależnie od tego, czy grasz w zwykłym turnieju z przyjaciółmi, czy w intensywnym konkursie przeciwko niektórym z najlepszych golfistów na świecie, istnieją pewne przygotowania przed rundą, które powinieneś zrobić, aby zapewnić sobie udany dzień. Pamiętaj, że nie jesteś tam sam. Podczas gdy presja może wydawać się, że wszystko jest na twoich barkach, jesteś częścią zespołu i są inni, którzy czują się tak samo jak ty. Co najważniejsze, pamiętaj, aby dobrze się bawić!