Podstawy gry w kręgle: Co musisz wiedzieć, aby przenieść swoją grę na wyższy poziom‍Jeśli chodzi o zajęcia rekreacyjne, kręgle są jednym z najbardziej dostępnych i przystępnych dla każdego. Sport ten cieszy się również odrobiną odrodzenia w ostatnim czasie, w dużej mierze dzięki powstaniu hybrydowych torów, które łączą najlepsze elementy wersji tradycyjnych i wyposażonych w laser. W samych Stanach Zjednoczonych istnieje obecnie ponad 5 000 ośrodków bowlingowych, a wiele innych znajduje się w Kanadzie, Europie i poza nią. To powiedziawszy, podczas gdy wiele osób podejmuje się gry w kręgle jako zabawa od czasu do czasu, stosunkowo niewiele osób kiedykolwiek naprawdę opanować sport i podjąć ich grę do następnego poziomu. Jeśli chcesz dodać kolejny sznurek do swojej czapki i stać się jeszcze lepszym graczem niż jesteś, czytaj dalej, aby uzyskać kilka pomocnych wskazówek!

Poznaj swój sprzęt

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez ludzi podczas gry w kręgle jest brak zapoznania się z typem kuli, której używają. Różne kule reagują i poruszają się po torze w różny sposób i ważne jest, abyś wiedział jak każda kula reaguje, abyś mógł dokonać odpowiednich zmian w swojej grze. Istnieją różne klasy kul do kręgli, z których każdy jest specjalnie zaprojektowany, aby reagować w określony sposób w dół toru.

Rodzaje kul do kręgli obejmują:

  • Kule Oil Pattern: Idealne, gdy pas jest świeżo naoliwiony i większość ludzi ma trudny czas, aby ich strzały. Te kule dadzą Ci ten dodatkowy bit haka trzeba być w stanie rzucić piłkę wokół oleju i nadal mają go przytulić kieszeni.
  • Suche kulki Pattern: Są to rodzaje kulek, które chcesz użyć, gdy tory zostały świeżo wypiaskowane lub miały usunięty z nich olej.
  • Kulki Uretanowe: Te kule są wszechstronne w świecie kręgli i są zwykle zalecane dla graczy na średnim poziomie.
  • Materiały na kule: Kule do kręgli są wykonane z różnych materiałów, a każdy rodzaj oferuje swój własny, unikalny zestaw cech.
  • Guma - jest to jeden z najbardziej popularnych materiałów na kule do kręgli. Może nie jest to najlepsza opcja dla graczy na wyższym poziomie, ale jest to świetna kula dla początkujących.

Nie bój się wyjść poza swoją strefę komfortu

Będziesz musiał eksperymentować z różnymi uchwytami i uwolnieniami, aby zobaczyć, co działa najlepiej dla Ciebie. Najlepszym sposobem na znalezienie uchwytu i uwolnienia, które działa dla Ciebie jest eksperymentowanie z różnymi rodzajami uchwytów i uwolnień. Bowlers są zwykle uczeni, aby używać ortodoksyjnego podejścia do pasa, z ich dominującej ręki prowadzi zwolnienie i kciuk umieszczony na górze kuli. Ta metoda jest dobra dla większości ludzi, ale inni mogą skorzystać z wypróbowania alternatywnej techniki.

Niektóre alternatywne chwyty i uwolnienia do ortodoksyjnego podejścia obejmują:

  • Uwolnienie kciuka - Jest to jedna z najczęstszych alternatyw dla podejścia ortodoksyjnego. W tej technice, kciuk prowadzi piłkę, a palce bowlingowe chwytają kciuk.
  • Podejście hybrydowe - Ta technika jest połączeniem podejścia ortodoksyjnego i uwolnienia kciuka, przy czym palce i kciuk są używane do prowadzenia piłki.
  • Podejście dwuręczne - Ta technika wykorzystuje obie ręce do prowadzenia piłki, przy czym palce kręglarskie znajdują się z tyłu piłki, a kciuk z przodu.

Rozwiń dobry chwyt i postawę

Wysokiej jakości chwyt jest niezbędny, jeśli chodzi o dobry bowling. Jest to punkt, w którym twoja ręka styka się z kulą i jest ważny z wielu powodów. Dobry uchwyt może zrobić wszystko, od zmniejszenia szansy na kontuzję do zwiększenia dokładności i prędkości na torze. Podczas gdy idealnie chcesz mieć mocny chwyt, nie chcesz wycisnąć życia z kuli. Może to mieć negatywny wpływ na prędkość i tor lotu piłki na torze. Miękki, luźniejszy chwyt może pomóc Ci uzyskać nieco więcej dystansu z piłki.

Stań ze stopami rozstawionymi na szerokość ramion i lekko ugiętymi kolanami. Chcesz, aby twoje biodra były umieszczone nad stopami, z ramionami skierowanymi w stronę kręgli. Twoja dominująca ręka powinna prowadzić piłkę, z lekko zgiętym nadgarstkiem. Twoja niedominująca ręka powinna być umieszczona na górze kuli do kręgli, a łokieć powinien być blisko ciała.

Naucz się poprawnie czytać tory

To może być trudne, aby zawsze wiedzieć, co dostosować do swojej gry, gdy jesteś w kręgle, zwłaszcza gdy próbujesz śledzić wiele rzeczy na raz. Dlatego tak ważne jest, aby nauczyć się prawidłowo odczytywać tory. Sposób, w jaki tor jest naoliwiony, ilość tarcia, jaką tworzy olej oraz stan drewna mogą mieć wpływ na ruch każdego strzału. Każdy tor jest inny i inaczej reaguje na różne strzały, a nawet na ten sam strzał w różnych warunkach. Warunki te różnią się w zależności od toru, jak również od dnia. Jeśli wiesz jak prawidłowo odczytać tor, możesz dokonać zmian, które pomogą Ci grać nieco lepiej i bardziej konsekwentnie.

Kiedy grasz w kręgle na najwyższym poziomie, chodzi o to, by mieć jak najlepszą technikę

Jeśli masz silny rdzeń, będziesz w stanie lepiej kontrolować i manipulować swoim ciałem, co z kolei pomoże ci być bardziej spójnym i dokładnym na pasie. Jeśli masz silny rdzeń, będziesz miał dobrą postawę, co pomoże Ci być bardziej zrelaksowanym podczas gry w kręgle.Budowanie siły rdzenia może również pomóc w zapobieganiu urazom, co jest dużym bonusem. Nie chcesz być na uboczu, ponieważ zraniłeś się podczas gry w kręgle! Jeśli chcesz przenieść swoją grę na wyższy poziom, musisz upewnić się, że skutecznie używasz wszystkich swoich mięśni, a zwłaszcza rdzenia. Nie chcesz skończyć z brakiem równowagi w mięśniach, co może prowadzić do urazów i słabej wydajności. Niektóre wspaniałe ćwiczenia, które można zrobić, aby zbudować swój rdzeń obejmują deski, podnoszenia nóg i crunches.