Niesamowite sporty precyzyjne, o których możesz nie wiele wiedziećSporty precyzyjne to zbiorczy termin określający szereg niszowych aktywności sportowych, które wymagają najwyższej precyzji. Polegają one na celowaniu w małe obszary ciała, co wymaga od sportowców doskonalenia umiejętności koordynacji i koordynacji ręka-oko do mistrzowskiego poziomu. Sporty te zazwyczaj mają niewielki lub żaden kontakt fizyczny, a zawodnicy rywalizują bezpośrednio ze sobą. Te sporty wymagają ekstremalnej koncentracji, niesamowitej koordynacji ręka-oko i błyskawicznych czasów reakcji. Sprawdź te pięć niesamowitych sportów precyzyjnych, o których możesz nie wiedzieć.

Łucznictwo

Łucznictwo jest sztuką używania łuku do precyzyjnego strzelania strzałami do celu dla rekreacji, sportu lub zawodów. Łucznictwo jest najbardziej tradycyjnym sportem olimpijskim na świecie, z historią sięgającą prawie 6000 lat. Przez lata przeszło wiele zmian, ale podstawowa zasada pozostaje taka sama: musisz trafić w dziesiątkę! Łucznictwo jest częścią Olimpiady od 1900 roku. Wydarzenie zmieniło się na przestrzeni lat, ale istota sportu nie. Istnieje kilka różnych rodzajów łucznictwa:

  • Target archery - Najbardziej powszechna forma łucznictwa, w której łucznicy strzelają do statycznego celu na krytej lub otwartej strzelnicy.
  • Field archery - Forma łucznictwa, w której strzela się na otwartej przestrzeni.
  • Łucznictwo polowe jest również nazywane "łucznictwem 3D", ponieważ cele są zaprojektowane tak, aby wyglądały jak zwierzęta.

Bilard: znany również jako snooker

Bilard to sport rozgrywany za pomocą kija, który służy do uderzania bil na stole pokrytym zielonym materiałem. Gra jest rozgrywana przez dwóch graczy, którzy na zmianę próbują zdobyć punkty, uderzając piłki do kieszeni na stole, lub powodując ich przeciwnika, aby przegapić strzał. Gra w bilard kieszonkowy, powszechnie nazywany snookerem, jest odmianą tradycyjnego basenu i jest rozgrywany na stole z większymi kieszeniami. Snooker jest rozgrywany w formacie jednego gracza lub między dwoma zespołami po dwóch graczy.

Bilard był niegdyś popularnym sportem widowiskowym w Wielkiej Brytanii, ale teraz cieszy się głównie jako rozrywka rekreacyjna. Istnieją profesjonalne turnieje, ale publiczność jest zazwyczaj niewielka. Bilard jest jednym ze sportów w programie na World Games, imprezie obejmującej sporty, które nie są rozgrywane na Igrzyskach Olimpijskich.

Szermierka

Szermierka to sport, w którym dwie osoby rywalizują używając różnych broni, które są zaprojektowane tak, aby utrudnić przeciwnikowi trafienie ich. Szermierka jest sportem olimpijskim, który był częścią pierwszej nowoczesnej olimpiady w 1896 roku. Celem szermierki jest "prześcignięcie" swojego przeciwnika. Punktacja opiera się na liczbie trafień, które każdy zawodnik otrzymuje z broni przeciwnika podczas meczu. Szermierka jest jedną z dyscyplin sportowych w programie Światowych Igrzysk, imprezy obejmującej sporty, które nie są rozgrywane na Igrzyskach Olimpijskich.

Golf

Golf to gra umiejętności i strategii. Gra się na polu golfowym, które ma określone granice, obszary tee, fairway'e, obszary rough, zagrożenia i greeny. Gracze używają kijów do uderzania piłek, które podróżują wzdłuż pola i do dołka w jak najmniejszej liczbie uderzeń. Istnieje kilka różnych rodzajów golfa: Pierwszy typ golfa jest rozgrywany za pomocą tradycyjnego zestawu kijów (2-4-6-9 ironów). Ten rodzaj golfa jest najbardziej powszechną formą golfa i najłatwiejszą do nauczenia. Gracz wymachuje kijem w przód i w tył po łuku od wysokości ramion do wysokości ramion przy każdym zamachu. Drugi rodzaj golfa jest grany hybrydowym zestawem kijów (hybrydowe żelazka lub puttery). Ten typ golfa polega na uderzaniu piłki dalej niż przy użyciu tradycyjnego zestawu. Zestawy hybrydowe zazwyczaj mają dłuższe loftowe główki do strzałów powyżej 400 jardów, średnie loftowe główki do strzałów pomiędzy 300 jardów a 400 jardów i płytkie główki do strzałów poniżej 300 jardów. Większość zestawów hybrydowych posiada również jeden lub dwa puttery, które służą do dokładnego umieszczenia piłki w dołku, gdy Twoje uderzenie nie jest wystarczająco silne, aby zrobić to samodzielnie. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z golfem, trzymaj się tradycyjnego zestawu, dopóki nie poczujesz się bardziej komfortowo ze swoim swingiem.

Sporty precyzyjne są doskonałym przykładem tego, co można osiągnąć, gdy w pełni przyłoży się do danej czynności.

Te sporty wymagają poziomu koncentracji i zręczności, którego większość ludzi rzadko doświadcza. Biorąc pod uwagę, że większość ludzi spędza swój wolny czas na mediach społecznościowych, oglądając telewizję lub wychodząc do barów, rzadko kiedy spotykają się ze sportem, który wymaga takiego poziomu koncentracji, aby odnieść sukces.

Sporty precyzyjne są również doskonałe dla sportowców szukających poprawy ich koordynacji ręka-oko i czasu reakcji. Wszystkie te sporty wymagają od sportowców niesamowicie szybkiego czasu reakcji, aby odnieść sukces. Jeśli szukasz wyzwania, jesteś gotowy włożyć wysiłek niezbędny do osiągnięcia sukcesu i pragniesz czegoś nieco innego od codziennej rutyny, ta lista sportów precyzyjnych jest świetnym miejscem do rozpoczęcia.